Nocleg dla studenta

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Hostele są najpopularniejszym miejscem noclegowym wybieranym przez studentów w całej Europie i to absolutnie nie ulega wątpliwości. Pobyt w hostelu wiąże się bowiem z niskimi kosztami, możliwością poznania nowych ludzi i świetnej zabawy. studenciJak zostało wspomniane, głównie gośćmi hosteli są właśnie studenci, którzy poznają świat przy ograniczonych środkach finansowych. Jeśli jednak jesteśmy początkującymi podróżnikami i nie mamy pojęcia czym jest hostel, jak znaleźć najlepszy i jak nie zostać zaskoczonym podczas wycieczki – powinniśmy zapoznać się podstawowymi poradami i informacjami.

Hostel to nie hotel

W hostelu znajdują się raczej wieloosobowe pokoje o podstawowym standardzie. W większości przypadków wszystko jest bardzo modnie i zabawnie urządzone, czyste i dobrze wyposażone. Mimo wszystko wykupuje się raczej miejsce w pokoju, niż wynajmuje cały pokój, co oznacza, że prawdopodobnie będziemy spali z obcymi ludźmi w pokoju i korzystali ze wspólnej łazienki czy kuchni. Jednak często za granicą zdarza się, że hostele prezentują prawdziwie opłakany standard, którego nie zniosą nawet najbardziej wyrozumiali studentem z niewielkim budżetem. Jak przewidzieć taką niemiłą niespodziankę? Oczywiście najlepiej dostępnym źródłem informacji jest Internet. Na stronach hosteli zdjęcia mogę prezentować wspaniały standard, a opis pokoi zachwalać je pod niebiosa. Jednak opinie by łych gości i internautów nie kłamią – na forach znajdziemy wiele cennych informacji na temat standardu, wyposażenia, obsługi czy innych danych o konkretnym hostelu.

Jeśli planujemy dłuższą podróż i odwiedzenie kilku, czy kilkunastu hostelu, to warto się zaopatrzyć w przewodnik po hostelach europejskich. W księgarniach dostępne s ą takie poradniki, które okazują się często bardzo przydatne. Pamiętajmy też o wcześniejszej rezerwacji miejsc w dużych miastach, gdyż tam hostele bywają oblegane. Poza tym warto jest zawsze zacząć swoją przygodę z podróżowaniem po hostelach, tak zwanym backpackingiem, rozpocząć ze znajomymi. W grupie raźniej i bezpieczniej, i nawet gorszy hostel nas nie przerazi, jeśli atmosfera wycieczki będzie dobra.

About Dagmara Skubisz