Kraków i gołębie

Gdzie przenocować w Krakowie?

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Z nieoficjalnych informacji wynika, że w Krakowie jest największe zagęszczenie hosteli i małych obiektów noclegowych w Polsce. Rzeczywiście, na ulicy czy w klubie zdecydowanie łatwiej spotkać turystę niż rodowitego krakusa.

Noclegi w centrum

Kraków i gołębieW obrębie krakowskiego Starego Miasta znajduje się co najmniej dwadzieścia hosteli, apart-hosteli i apartamentów do wynajęcia. Jeśli nie zdecydowałeś się na żaden konkretny obiekt, możesz skorzystać z wyszukiwarki i porównać oferty ze sobą.
Weź pod uwagę, jak chcesz spędzać czas w mieście. Wybranie hostelu na Starym Mieście lub Kazimierzu zagwarantuje Ci niewielkie odległości zarówno do zabytków i muzeów, jak i restauracji, pubów czy nocnych klubów. Warto jednak pamiętać, że ten kij ma dwa końce. Kraków jest miastem, które niemal nie kładzie się do snu, jeśli więc nie będziesz przypadkiem w nastroju do zabawy, spodziewaj się, że przechodnie za oknem nie podzielą Twojego stanu i będą imprezować do białego rana, przeszkadzając Ci w wypoczynku. Jeżeli zatem nie jesteś amatorem codziennych całonocnych eskapad, pomyśl o hostelu znajdującym się na uboczu lub odsuniętym od ścisłego centrum. Najdalej położone obiekty tego typu można znaleźć na Prokocimiu i w Nowej Hucie, a korzystając z komunikacji publicznej, dość łatwo przedostaniesz się do dowolnego miejsca w Krakowie.

Do wyboru – do koloru

W stolicy Małopolski z łatwością znajdziemy dowolnej maści obiekt noclegowy. Od naprawdę skromnych schronisk i hosteli dla tzw. backpackerów, przez typowe hostele typu bed and breakfast, aż do apartamentów dla turystów, o naprawdę wysokim standardzie.
I znów, wszystko zależy od tego, czego oczekujemy. Jeśli jesteśmy młodymi podróżnikami, oczekującymi wielu doświadczeń i mającymi siłę na permanentne imprezowanie, wówczas dormitorium w hostelu na Starym Mieście lub Kazimierzu będzie idealnym rozwiązaniem – bliskość nocnych lokali oraz współlokatorzy z całego świata na pewno sprawią, że pobyt w Krakowie będzie pełen wrażeń.
Jeżeli natomiast pragniemy spędzić romantyczny weekend z partnerem lub partnerką, bez większych problemów znajdziemy pokój dwuosobowy, a mając większe zasoby pieniędzy, będziemy mogli pozwolić sobie na wynajęcie niewielkiego apartamentu.
Apart-hostel to również dobra opcja na wyjazd rodzinny. Cztero- lub pięcioosobowe mieszkanko zapewni wystarczająco dużo miejsca rodzicom z dziećmi, a położenie w centrum ułatwi zwiedzanie i pozwoli uchronić pociechy przed marudzeniem spowodowanym znacznymi odległościami do pokonania.
Ceny hosteli w Krakowie zaczynają się od 40 zł/osobodzień, średnio wynoszą około 60 zł dla hostelu w centrum. Uważaj, bo nie wszędzie w cenę wliczone jest śniadanie.
Jeśli zdecydujesz się na konkretny obiekt, sprawdź, jakie udogodnienia posiada. Do najważniejszych należą: dostęp do kuchni (wraz z lodówką), schowek lub sejf na cenniejsze rzeczy, recepcja czynna całą dobę, a także wspólny salon dla gości z telewizją oraz dostęp do internetu. Jeśli oferta będzie zadowalająca, pozostaje mi życzyć tylko przyjemnego pobytu.

Zobacz ofertę AMWHotele

About Dagmara Skubisz