Miasto Wrocław - ciekawe turystycznie

Miasto Wrocław – ciekawe turystycznie

Miasto Wrocław to jedno z największych miast Polski, leży w południowo – zachodniej części naszego kraju. Jest miastem bardzo ciekawym, pełnym interesujących atrakcji, miastem, w którym trudno jest się nie zakochać.

CIEKAWOSTKI O WROCŁAWIU

Wroclaw słynie z ilości posiadanych mostów, jest czwartym w Europie miastem, w którym największą ilość stanowią mosty i kładki. Pod tym względem plasuje się zaraz po Amsterdamie, Wenecji i Petersburgu.

Ta stolica Dolnego Śląska ma wiele w sobie ulokowanych wysp, które są wyspami odrzańskimi.

Na ulicach wrocławskich znajduje się ukrytych blisko 120 krasnoludków, pierwszy z nich został postawiony w roku 2001 na rogu ulicy Świdnickiej jako symbol Pomarańczowej Alternatywy. Od tamtego czasu stawiano co jakiś czas krasnoludki na kolejnych ulicach. Dzisiaj krasnoludków jest już 120, a spotkanie ich na trasie turystycznej Wrocławia jest ogromną przyjemnością.

To także tutaj znajduje się drugi co do wielkości rynek starego miasta, tutaj zbudowano najwyższy budynek i tutaj jest najstarszy ratusz. W tym mieście znajduje się również obraz Panorama Racławicka.

WROCŁAW JEST WARTO ODWIEDZIĆ

Wrocław to miasto, w którym historia łączy się z czasami nowoczesnymi. Miasto w 2016 było ogłoszone Europejską Stolicą Kultury, przez Newsweek jest uważane za miasto ludzi wykształconych.

Do Wrocławia warto jest przyjechać na kilka dni, by bliżej poznać to piękne i niesamowite miasto.

GDZIE NAJLEPIEJ JEST PRZENOCOWAĆ?

Odwiedzając Wrocław warto jest zatrzymać się w Hotelu Wieniawa, który znajduje się w centrum miasta. Hotel Wieniawa jest doskonałą bazą wypadową na różnego rodzaju wycieczki po Wrocławiu. Poza tym jest tam bardzo miła atmosfera, hotel nie jest drogi, ma klimatyzowane, ładnie urządzone pokoje i doskonałą kuchnię.

Hotel Wieniawa daje gwarancję najniższych cen noclegowych we Wrocławiu. W hotelu nie obowiązują żadne opłaty za rezerwacje, a sam hotel ma wiele pozytywnych opinii.

Wrocław jest miastem bardzo ciekawym i interesującym, wartym odwiedzenia i poznania jego historii.

About Dagmara Skubisz