Kraków – miasto królów i wielu atrakcji

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Każdy Polak powinien chociaż raz pojechać do Krakowa i na własne oczy poznać historyczne miejsca, które w książkach są wspominane już od bardzo dawna! Miasto królów, niezwykłej architektury i ducha artystów. Zobacz, czym może zaskoczyć Cię Kraków i czym prędzej zaplanuj sobie krótki urlop w dawnej stolicy Polski!

Kraków to miasto, które wydaje się nam tak znane. Bardzo często czytaliśmy o nim w książkach historycznych, a na lekcjach w liceum często przedstawiany był jako ośrodek największych króli naszego kraju! I jest w tym dużo prawdy, a pokazują to chociażby zabytki, które zdobią panoramę Krakowa i przypominają nam, że co jak co, ale na sztuce to my się świetnie znaliśmy już od wieków!

Miasto monarchii na wyciągnięcie ręki

Choć w ostatnich latach Kraków przedstawiany jest wyłącznie pod kątem potyczek politycznych to nie możemy zapominać o jego najważniejszych funkcjach – walorach estetycznych i najlepszą lekcją historii, jaką możemy przeżyć w swoim życiu. Wstępując na Rynek, zaczyna się wszystko – Sukiennice, Zamek Królewski, Wawel, Kościoły Mariackie czy Bazyliki. Sam ten obszar spokojnie jest w stanie zająć nam w całości cały dzień na zwiedzanie i odkrywanie tajemnic przeszłości. To jednak nie wszystko.

Zarówno w mieście, jak i jego bliskich okolicach czeka jeszcze więcej atrakcji, niż jesteśmy w stanie wymienić! Kopalnia soli, Barbakan, Planty Królewskie czy Muzea (chociażby Żydowskie, Lotnictwa Polskiego czy Książąt Czartoryskich). Wszystko jest tak różnorodne, że nie można ominąć nawet jednego miejsca na mapie – a chyba możecie się domyślać, że to nie wszystko! Spacerując po Krakowie, uświadczymy wielu pomników, kościołów, a także czystą naturę. A jak ktoś będzie chciał się jej oddać – może skoczyć w Tatry, które są zaraz obok. Ah! Po wizycie w tym mieście, wiele osób będzie rzeczywiście żałować, że zdecydowali się na wycieczkę w tak późnym czasie, a jeszcze więcej turystów będzie sobie pluć w brodę, że…tutaj nie mieszka!

Jednak co stoi na przeszkodzie, aby zaplanować sobie pobyt w Krakowie chociażby raz w roku? Albo częściej? Jest to piękny ośrodek, taki przyjemny i różnorodny, że warto odłożyć dalsze plany podróżnicze na korzyść dawnej stolicy Polski i miasta monarchii. Zachęcamy podczas wizyt w Krakowie do ulokowanie się w Hotelu Royal, hotelu należącego do Grupy AMWHotele.

About Dagmara Skubisz

One thought on “Kraków – miasto królów i wielu atrakcji

Comments are closed.