Top 3 wśród krakowskich hoteli dla klientów indywidualnych i biznesowych

Kraków to bardzo ładne i nastrojowe miasto. Zagraniczni turyści zjeżdżają do niego masowo, ponieważ chcą zwiedzić Wawel i Zamek Królewski. Jednak miasto Kraka to nie tylko zabytki, gdyż oferta hotelowa również spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.

Jakie hotele są najpopularniejsze w Krakowie?

Hotel Krakus jak sama nazwa wskazuje, zyskał sobie nazwę od założyciela miasta. Ma on stosunkowo dużo pokoi do wynajęcia i niewygórowaną cenę za nocleg. Lokalizacja Krakusa też jest bardzo korzystna, gdyż jest to hotel w centrum Krakowa, więc nie ma większego problemu z poruszaniem się po mieście. Sam hotel cieszy się pozytywnymi opiniami gości, gdyż na jego terenie jest dosyć czysto i schludnie. W Krakusie znajduje się też bar i restauracja, toteż nie ma potrzeby stołowania się gdzie indziej. Z minusów można wymienić jedynie brak WiF-i w pokoju i płatny parking.

Równie popularny hotel w Krakowie to Wyspiański. Ma on w swojej ofercie 231 pokoi. Poza tym jego wyposażenie jest raczej typowe dla tego typu lokali. Na jego terenie znajduje się więc: restauracja, łazienka z wszelkimi udogodnieniami, sala konferencyjna, parking dla gości i pralnia. W pobliżu znajduje się też supermarket, gdzie można zaopatrzyć się w pamiątki z pobytu tutaj. Jednym z minusów jest płatny parking i niemożność wprowadzania zwierząt. Co do ceny to wynosi ona 187 złotych za nocleg i mieści się ona w granicach przyzwoitości. Oznacza to, iż goście są raczej zadowoleni z pobytu i nie uważają, iż znacznie przepłacili za oferowane usługi.

Ostatnią z propozycji jest Hotel Royal. To raczej kameralne miejsce, bo liczba pokoi to zaledwie 46. Panuje tutaj dość rodzinna atmosfera, a jedzenie przypomina domową kuchnię. Hotel Royal jest też przyjazny dla zwierząt i rodzin z dzieckiem. Co do udogodnień to są one podobne jak w innych krakowskich hotelach. Za to warte polecenia są sale konferencyjne i fakt, iż Wawel znajduje się zaledwie kilkaset metrów stąd.

Który z hoteli jest najlepszy i dlaczego?

Z tej trójki najlepiej wypada Hotel Royal. Cechuje się on najwyższym standardem, a to warunek konieczny podczas udanego wypoczynku lub ważnych negocjacji biznesowych. Naturalną konsekwencją jest więc jego wyższa cena niż w przypadku pozostałych propozycji. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że dzięki Hotelowi Royal unikniemy tłoku i zażyjemy odrobiny luksusu, nieco większy koszt nie powinien stanowić dla nas wady tego miejsca.

About Dagmara Skubisz