Hostele idalne dla wycieczek szkolnych

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Idealny nocleg dla szkolnej wycieczki? Hostel! Ostatnimi czasy hostele stały się doskonałą alternatywą noclegową dla szkolnych wycieczek, szczególnie tych odwiedzających duże ośrodki turystyczne takie jak Kraków, Warszawa czy Wrocław. Do niedawna wycieczki do takich miast zazwyczaj trwały jeden dzień i były powierzchowne. Dzieci nie zobaczyły wiele zabytków, a te które udało im się odwiedzić, zwiedzano szybko i pobieżnie. Przyczyną krótkich, jednodniowych wycieczek były bardzo wysokie ceny noclegu w pensjonatach i hotelach. Jednak zwiększenie się popularności hosteli i podwyższenie ich standardu sprawiło, że nauczyciele zainteresowali się tymi miejscami, jako wygodnym noclegiem dla młodzieży.

Czego można spodziewać się po hostelu?

wycieczka szkolnaHostele zazwyczaj posiadają pokoje wieloosobowe, z piętrowymi łóżkami. Jest to bardzo wygodne w przypadku młodzieży szkolnej, którą można zgromadzić w jednym miejscu i mieć stale pod kontrolą. Prócz tego niemal każdy hostel posiada mniejsze pokoje o wyższym standardzie, które doskonale nadają się dla nauczycieli. Jeśli zdecydujemy się zatem na skorzystanie z hostelu podczas wycieczki powinniśmy wszystko szczegółowo zaplanować z dużym wyprzedzeniem.

Przede wszystkim należy zadbać o to, by w miarę możliwości znaleźć niewielki hostel, który będzie można w całości wynająć. Wówczas będziemy pewni, że żaden niepożądany gość nie będzie niepokoił naszych podopiecznych. Dokonując rezerwacji wspomnijmy koniecznie, że jest to wycieczka szkolna, że dokonujemy rezerwacji dla grupy i jest to wykonywane z dużym wyprzedzeniem. Będzie to nie tylko cenną informacją dla pracowników hostelu, ale również możemy liczyć na pewne rabaty cenowe. A przecież w przypadku szkolnych wycieczek każda zaoszczędzona złotówka jest ważna. Warto również dowiedzieć się, jak wyglądają kwestie komunikacji w mieście, dojazdu do hostelu, zakwaterowania, czy bezpieczeństwa w danym budynku. Im więcej informacji o hostelu zdobędziemy, tym lepiej będziemy mogli przygotować naszą wycieczkę, która dla dzieciaków będzie niezapomnianą atrakcją.

About Dagmara Skubisz