Restauracja Pod Baranem

Wszystkie kuchnie świata są w Krakowie

Czy Kraków jest kulinarną stolicą Polski? Wiele wskazuje na to, że tak właśnie się dzieje. Udając się do miasta, można z czystym sumieniem zrezygnować z „tradycyjnych” atrakcji i zmierzać kulinarną mapą – odwiedzając modne i smaczne miejsca w centrum, jak i na obrzeżach. Zobacz, jakie kultury przeplatają się w najstarszym i najpiękniejszym mieście w Polsce.

Co prawda, za jednym razem nie da się obejść wszystkich smacznych miejsc w Krakowie, dlatego warto wycieczkę rozłożyć sobie na kilka takich przyjazdów. Poza tym, już po pierwszym, będziemy z utęsknieniem czekać na kolejny. Czy chcecie wiedzieć, czym Kraków zasłużył sobie na sympatię kulinarnych turystów? O zdanie zapytaliśmy kilku w nich!

„Jesteśmy z małego miasteczka. Kiedyś był u nas bar sushi, ale szybko go zamknięto, ponieważ mieszkańcy nie byli gotowi na takie nowości. O tajskich, chińskich czy indonezyjskich daniach nie ma co myśleć. Dlatego przyjeżdżając do Krakowa, mamy aż za duży wybór! Dzieląc dzień na 5 posiłków i będąc tutaj więcej jak tydzień, nie sposób odwiedzić wszystkich kuchni świata! Żydowskie, japońskie, włoskie, śródziemnomorskie – mogłabym wymieniać w nieskończoność. A wszystkie bardzo smaczne! Nie możemy też zapominać o naszych regionalnych smakach, które nawet obcokrajowcy sobie cenią. Tak! Można powiedzieć, że Kraków jest kulinarną stolicą Polski!”

– kwituje Paulina z Kędzierzyna.

„Cenię sobie w Krakowie i jego kuchniach świata, że o czym bym nie pomyślał, mam to na wyciągnięcie ręki. Chcę burgera – mam masę świetnych burgerowni. Chcę coś indyjskiego – idę o tam, za róg. A w niedzielę marzę o obiadku jak u babci? Znam wiele świetnych miejsc z naszymi regionalnymi smakami. Wybór jest olbrzymi i niezwykle miło rozszerza się horyzonty smakowe.”

– dodał Paweł.

Bez wątpienia możemy powiedzieć wprost, że przyjeżdżając do Krakowa, musimy być przygotowani na to, że często wyjeżdżając, będziemy o kilka kilogramów więksi. No dobrze, może trochę za bardzo straszymy, jednak jedno jest pewne. Nigdy nie spróbujemy tylu smaków i wyjeżdżając z miasta, będziemy nasyceni i jednocześnie głodni nowych restauracji. Naprawdę można tutaj znaleźć kuchnie z całego świata – o czymkolwiek nie pomyślimy – afrykańskie smaki, orientalne dania czy może europejski fushion? Wystarczy pokazać palcem na mapie i bez większego problemu znajdziemy tutaj restaurację, która zapewnia taką właśnie kuchnię. Nie wierzysz? Jest prosty sposób, aby to sprawdzić! Wystarczy szybko tutaj zawitać.

Restauracja Pod Baranem

About Dagmara Skubisz