Łódź jako przykład dobrze zarządzanego miasta

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Łódź przez wiele lat borykała się z poważnym problemem społecznym, jakim było wysokie bezrobocie sięgającym nawet 25 procent, niskim poziomem kształcenia, niewieloma możliwościami rozwojowymi dla społeczeństwa. Dziś większość tych negatywnych procesów udało się skutecznie zahamować, część nawet całkowicie odwrócić. Obecnie, dzięki zaangażowaniu władz miasta Łódź może pochwalić się bezrobociem na poziomie zaledwie 9 procent a to pokazuje niesamowity progres miasta a także odpowiednie zarządzanie, które pozwoliło Łodzi podnieść się z upadku.

Skąd tak wysoki poziom bezrobocia?

Jeszcze przed kilka laty łódzka gospodarka opierała się przede wszystkim na przemyśle włókienniczym. Duże zakłady produkcyjne upadły pozostawiając pracowników na pastwę losu. W tym czasie miasto nie mogło liczyć na żadne rządowe wsparcie. Włodarze miast wzięli sprawy w swoje ręce. Zahamowali wyjazd ludzi, zadbali o rozwój i nowe miejsca pracy. Obecnie miasto uważane jest za jedno z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się w Polsce.

Gdzie dziś można znaleźć pracę mieszkając w Łodzi?

Obecnie na godne zatrudnienie mogą liczyć nie tylko wykwalifikowani specjaliści. Na łódzkiej mapie odnotowujemy ogromną ilość inwestycji, które finalnie otwierają młodym ludziom szansę na rozwój kariery zawodowej. Dziś coraz mniej osób wyjeżdża na obczyznę w poszukiwaniu miejsca dla siebie.
Zadbano również o możliwości edukacyjne

Na łódzkiej mapie szkolnictwa powstaje coraz więcej szkół oraz wyższych akademii. Studenci w okresie trwającej edukacji mogą zapisywać się na finansowane z budżetu miasta kursy doszkalające, dzięki czemu po uzyskaniu dyplomu zapewniają sobie znacznie lepszy start.

Czy więc Łódź jest dobrym przykładem prawidłowego zarządzania?

Każda władza ma swoje wady i zalety. Sami zarządcy potwierdzają, że robią co tylko mogą, aby zapewnić swojemu lokalnemu społeczeństwu godne i spokojne życie. Czy to się udaje? Jak wspomnieliśmy większość negatywnych procesów zostało zahamowanych. Dziś nie ma wysokiego bezrobocia, młodzi ludzie nie muszą wyjeżdżać za granicę, aby zarobić na lepszą przyszłość. Oczywiście, wciąż jest co robić. Łódź jednak może liczyć na oddanie władz, dzięki czemu z roku na rok staje się miastem coraz bardziej przyjaznym dla mieszkańców oraz turystów. Każdego roku odkrywanych jest mnóstwo zabytków oraz atrakcyjnych miejsc, które przyciągają przyjezdnych. W okolicznych ośrodkach biznesowych prowadzone są liczne negocjacje inwestycyjne. Przyszłość Łodzi rysuje się więc bardzo obiecująco.

Będąc w Łodzi zachęcam Cię do zapoznania się z ofertą hotelu:

About Dagmara Skubisz