Nie oczekuj szampana w pokoju!

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Kiedy wybieramy się do Krakowa najlepszym miejscem noclegu będą dla nas hostele. Miasto pełne jest tych niewielkich hotelików, które mają kilka do kilkunastu pokoi o różnorodnym charakterze i standardzie. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że hostele to nie luksusowe pensjonaty, w których czeka na nas szampan w pokoju, telewizor i marmurowa łazienka. Jednak również mylne są obiegowe opinie krążące na temat hosteli, gdy usłyszeć możemy, że są to obskurne miejsca, brudne pokoje z karaluchami skierowane tylko do ubogich studentów. To także nie jest prawdą.szampan w hostelu

Duża konkurencja panująca w Krakowie sprawia, że hostele są coraz ładniejsze, coraz ciekawsze i oferują więcej usług oraz atrakcji dla swoich gości. To do nas należy jednak wybór jednego z dziesiątek hosteli, by miło spędzić czas w Krakowie i nie przejmować się kłopotami związanymi z noclegiem. Warto kierować się kilkoma prostymi zasadami w wyborze hostelu. Pierwszą z nich jest oczywiście Internet jako źródło wszelkich potrzebnych informacji.

Portale turystyczne

Istnieją specjalne portale turystyczne, które posiadają bazy danych miejsc noclegowych w Krakowie. Za ich pomocą możemy porównać ceny wynajmu pokoju w hostelu oraz zobaczyć dodatkowe informacje na temat miejsca. Na takich portalach, jak również na różnych forach, możemy też znaleźć opinie gości hostelu. Warto czytać wszystkie komentarze by dowiedzieć się, jaki jest rzeczywiście standard pokoi, obsługa, atmosfera. Anonimowi internauci niczego nie ukryją, nawet najdrobniejszych niedogodności. Dopiero później zaglądamy na stronę internetową danego hostelu. Znajdziemy tam zdjęcia, opis pokoi, wymagania, cennik, często też informację o dostępności pokoi. Kiedy już się zdecydujemy, zadzwońmy d danego hostelu i dowiedzmy si ę, czy obowiązują jakieś zniżki. Często cena wynajmu pokoju uzależniona jest od jego wielkości, od ilości spędzonych dni, czy nawet wyprzedzenia, z jakim dokonujemy rezerwacji. Możemy sporo zaoszczędzić wiedząc o takich smaczkach. Po takich szczegółowych poszukiwaniach na pewno znajdziemy dobry hostel i miło spędzimy czas w pięknym Krakowie.

About Dagmara Skubisz