Jak wybrać hostel?

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Wybierając się do Krakowa powinniśmy na te wycieczkę poświęcić kilka dni. Nie sposób bowiem poznać atmosfery tego magicznego miasta szybko przebiegając po jego uliczkach i rzucając okiem na kilka zabytków. Jednak kilkudniowy pobyt w Krakowie wiąże się z koniecznością znalezienia noclegu, a wiemy przecież, że ceny w tym mieście nie należą do najniższych. Jednak istnieje rozwiązanie naszego problemu i są to hostele.pokój w hostelu

Jeśli jesteśmy młodymi osobami, którzy lubią poznawać innych ludzi, spędzać aktywnie czas i nie zależy nam na hotelowym śniadaniu do łóżka, to hostel będzie dla nas idealną lokalizacją. Mówi się, że hostele są skierowane głównie do młodych gości, ale nie jest do końca prawda. Oczywiście w większości wiek gości rzeczywiście plasuje się w okolicach 18-30 lat, a obsługa również jest młoda. Jednak każdy tak naprawdę może przecież skorzystać z noclegu w hostelu.

Jakie pokoje można znaleźć

Do wyboru są bowiem różnego rodzaju pokoje, o różnym wyposażeniu i standardzie. Możemy za kilkanaście złotych spać w dziesięcioosobowym pokoju z łóżkami piętrowymi, albo zdecydować się na niewielką dopłatę i wówczas mamy piękny, dwuosobowy pokój z wygodnym łóżkiem małżeńskim i spokojnie spędzimy noc. Tym co charakteryzuje hostele w Krakowie jest ich różnorodność. Ze względu na dużą konkurencję, hostele prześcigają się w ciekawych pomysłach dekoracji wnętrz, organizowania atrakcji dla swoich gości i poszerzania zakresu świadczonych usług. Jednak jako potencjalni goście musimy być czujni i podczas wyboru kierować się pewnymi wskazówkami, które nam się przydadzą.

Opinie są ważne!

Przede wszystkim szukajmy hosteli, które mają dobre opinie w Internecie, nie tylko punkty, ale również pozytywne komentarze. Takie opinie możemy znaleźć na portalach z bazami noclegowymi w Krakowie, bądź na różnych forach. Co więcej, rozmawiajmy z obsługą hostelu na temat ewentualnych zniżek i rabatów. Często cena zależy od ilości spędzonych nocy, standardu pokoju, liczby gości i innych kwestii. Pod względem lokalizacji lepiej wybierać hostele w centrum Krakowa, albo takie, które zlokalizowane są blisko węzłów komunikacyjnych. Ułatwi nam to poruszanie się po mieście. Jeśli będziemy podążali za tymi wskazówkami, to na pewno znajdziemy idealny hostel dla siebie.

About Dagmara Skubisz