Ile kosztuje nocleg w krakowskim hotelu?

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Każdego roku Kraków odwiedzany jest przez coraz większą liczbę turystów. Trudno się im dziwić, gdyż jest to miasto z wielowiekową tradycją oraz licznymi zabytkami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W związku z rosnącą popularnością byłą stolicą Polski, hotelarze muszą być przygotowani na przyjęcie zwiększającej się liczby gości zainteresowanych noclegiem. Krakowski system hotelowy jest jednym z najbardziej rozwiniętych w Polsce i może przyjąć każdego turystę – każdy bowiem znajdzie miejsce dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb.

Od czego zależna jest cena noclegu w Krakowie?

Zależnie od wybranego hotelu, ceny w Krakowie będą zaczynały się od około 100 zł za noc w pokoju 2 – osobowym, aż do zawrotnej kwoty 1000 zł. Standard wyposażenia pokoju, a także całego hotelu jest najbardziej znaczącym czynnikiem, który wpływa na ostateczny koszt wynajmu. W tańszych pokojach trzeba liczyć się z pewnymi niedogodnościami, jak na przykład brak własnej łazienki. Natomiast w tych najdroższych i najbardziej ekskluzywnych, oprócz wyrafinowanego wykończenia wnętrz, często dostajemy wysokiej jakości sprzęt multimedialny, powitalne drinki, wannę z hydromasażem, czy bezproblemowy i bezpłatny dostęp do strefy SPA, która przeznaczona jest tylko dla gości hotelowych, dzięki czemu każdy gość może poczuć się wyjątkowo.

Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na cenę pokoju w hotelu jest jego lokalizacja. Najprościej byłoby powiedzieć, że im centrum znajduje się hotel, tym cena będzie wyższa. Oczywiście coś w tym jest, choć nie zawsze znajduje to swoje uzasadnienie. W ostatnich latach, gdy ludzie coraz bardziej chcą uciec od wielkich miast, zatłoczonych ulic oraz ciągłego hałasu, częściej wolą wynajmować obiekt hotelowy leżący na urokliwych i spokojnych przedmieściach. Właśnie dla takich ludzi powstają różne hotele w spokojniejszych dzielnicach, na obrzeżach Krakowa. Jeżeli są to obiekty luksusowe, w których zatrzymują się ludzie bogaci, to często cena jest wielokrotnie wyższa niż w hotelu znajdującym się w ścisłym centrum Krakowa.

Będąc w Krakowie zachęcam Cię do zapoznania się z ofertą hotelu:
HoteleWAM - Hotel Royal, Kraków

About Dagmara Skubisz