Własne cztery kąty, czyli mieszkanie dla młodych

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Mieszkanie z innymi lokatorami sprawia Ci trudność? Masz uciążliwych sąsiadów, którzy słuchają głośnej muzyki i urządzają imprezy do późna w nocy? Być może warto rozważyć zmianę mieszkania na inne lub kupno całkiem nowego. Niestety na polskim rynku nieruchomości nie jest to tania i łatwa przeprowadzka. Niekiedy wymaga ona zaciągnięcia kredytu hipotecznego, czyli finansów na kupno mieszkania, które przez lata będziemy spłacać bankowi, oczywiście wraz z odsetkami.

Program „Mieszkanie dla młodych” został wprowadzony w roku 2014 i pomaga on w spłacie kredytu hipotecznego osobom młodym. Aby uzyskać dofinansowanie trzeba spełniać konkretne warunki. Nie można:

  • nie można przekraczać wieku 35 lat,
  • nie można mieć już mieszkania,
  • zaciągnięty kredyt powinien być na co najmniej 50% ceny mieszkania, na co najmniej 15 lat.

Jest jeszcze kilka innych warunków, które trzeba spełnić, aby dostać dofinansowanie mieszkania. Na co możemy liczyć?

  • dofinansowanie w postaci 10% kredytu, dla osób samotnych i bezdzietnych,
  • dofinansowanie w postaci 15% kredytu dla osób i małżeństw wychowujących co najmniej jedno dziecko,

mieszkania

Jeśli spłata kredytu nas przerasta warto zaznajomić się z programami wsparcia w tym temacie, uzyskana forma dofinansowania może nam skutecznie pomóc w spłacie mieszkania wcześniej niż zakładaliśmy.

Jeśli decydujemy się na mieszkanie warto też pamiętać, aby poszukać wiarygodnego developera. Aby nie okazało się, że cena mieszkania w sposob dynamiczny może wzrosnąć przez zakończeniem budowy. Z ofert dostępnych developerów polecamy firmę KiG Developer, oferta developera znajduje się na http://kigdeveloper.pl/

About Dagmara Skubisz