Niedocenione miasto Łódź

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Dla większości Polaków miasto Łódź stało się swojego rodzaju widmem. Czy ktoś z nas był tam, chociaż raz na dłużej? Wynajął przytulny hotel i zwiedził to, co kraina ta ma nam do zaoferowania? Na pewno nie. Dlaczego więc wszędzie krąży tak wiele opinii o mieście, o którym w gruncie rzeczy nikt z nas nie ma „zielonego pojęcia”. Czy oprócz dziurawych dróg i dość negatywnie nastawionej do otoczenia młodzieży, Łódź kryje w sobie jakiekolwiek zalety? Nie dowiemy się, póki nie spędzimy tam trochę czasu.

Od czego zacząć naszą wycieczkę po Łodzi? Niewątpliwie musimy znaleźć jakieś miłe miejsce zamieszkania. W gruncie rzeczy w mieście tym znajdziemy wiele przytulnych, klimatycznych hoteli, z doskonałym jedzeniem. Warto zauważać, że wiele ważnych osobistości z całego świata, na miejsce tymczasowego pobytu wybiera właśnie Łódź. To nie są czary – w tym mieście dzieje się naprawdę wiele. Zależnie od naszych upodobań, możemy wybrać coś bardziej odosobnionego – mały hotelik nienależący do żadnej wielkiej sieci, prowadzony przez miłą rodzinę, cieszący się ogromną sławą hotel o międzynarodowym zasięgu, bądź coś pośrodku znany, aczkolwiek o znośnych cenach hotel, położony niedaleko centrum miasta.

Oczywiście możemy pokusić się o kwaterę prywatną. Ta, chociaż z pozoru wydaje się tańsza, nie ma zapewnionego posiłku, co w przypadku dłuższego pobytu wydaje się jednak koniecznością. A racji dość dziwnych plotek krążących o rodowitych mieszkańcach Łodzi, nie polecam mieszkać „po znajomości”’. Dziwne rzeczy mogą dziać się nocy, w nieznanym nam rejonie. Gdy już wybraliśmy odpowiednie miejsce zamieszkania, warto ustalić czas pobytu. Bzdurą jest, że Łódź można zwiedzić w jeden czy dwa dni. Podróż, a więc wycieczkę musimy układać zgodnie z naszymi zainteresowaniami. Wiele hoteli ma przygotowany w zanadrzu plan na jednodniowe, trzydniowe, tygodniowe, a nawet dwutygodniowe zwiedzanie miasta. Warto na recepcji podpytać, czy właściciel hotelu nie ma znajomości z miejscowymi właścicielami różnorakich atrakcji. Niekiedy możemy zyskać atrakcyjne zniżki!

Wydaję się, że optymalnym czasem na zwiedzanie Łodzi jest tydzień. Siedem dni wystarczy nam, by poznać uroki miasta, a jednocześnie się nim nie znudzić. Oczywiście Ci, którzy pragną zostać trochę dłużej, na pewno znajdą coś interesującego dla siebie. Wszak Łódź to miasto lekko tajemnicze, niewątpliwie zagadkowe, które tylko czeka, aż ktoś go odkryje i doceni. Pamiętajmy, wszystko zaczyna się od wyboru odpowiedniego hotelu. Potem jest już jak z górki.

https://amwhotele.pl/hotele/lodz-hotel-reymont/

About Dagmara Skubisz