Jak hostele walczą o klientów?

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Wydawałoby się, że hostele w Krakowie są cały czas oblegane w tak dużym stopniu, że nie trzeba zastanawiać się, skąd brać klientów. Rzeczywiście w sezonie wakacyjnym, niemal każde miejsce w hostelu jest zarezerwowane z dużym wyprzedzeniem. Jednak sytuacja się nieco zmienia, kiedy przychodzi jesień, zima, wiosna.. wówczas niektóre hostele mogą świecić pustkami. Mimo, że Kraków jest miastem, w którym cały czas odbywają się wycieczki, to właściciele hosteli muszą w jakiś sposób walczyć o swoich klientów. Okazuje się, że również na tym rynku zaczęła panować ostra konkurencja, która przekłada się na konkretne działania marketingowe.

Zwiększenie popularności

Hostele starają się na wszystkie sposoby sprawić, by to właśnie ich lokal był najpopularniejszy. A jakie metody się stosuje? Najważniejsza jest oczywiście reklama. Musi ona być nie tylko ogólnodostępna, ale również bardzo ciekawa i błyskotliwa, gdyż potencjalnymi odbiorcami tej reklamy są w większości ludzie młodzi, którzy to stanowią przeważającą część odwiedzających hostele gości. Obecnie stawia się na istnienie na portalach społecznościach, które cieszą się ogromną popularnością. Prócz tego każdy hostel Kraków chce się czymś wyróżniać. Jedni oferują śniadania, inni wieczory gier planszowych, jeszcze inni posiadają specjalne pokoje, rowery do wynajęcia i wiele innych atrakcji.

Wnętrze hostelu

wnętrze hosteluWszystko jest dobre, aby wyróżniać się na tle podobnych ofert i tym samym zdobyć nowych gości. Dużą rolę odgrywa również samo wnętrze hostelu. Nie może ono być tylko czyste i porządne, ale musi również posiadać swój indywidualny charakter. Często jest to związane z nazwą hostelu, czy też zainteresowaniami właścicieli. Takie charakterystyczne miejsce lepiej zapada w pamięć i młodzi ludzie chętniej do niego wracają. Na końcu bardzo ważni są pracownicy hostelu, którzy pracują na jakość i ocenę lokalu wśród klientów. Zazwyczaj są to osoby młode, które mają miłą aparycję i dobry kontakt z ludźmi. Jak widać hostele w Krakowie także muszą walczyć o klienta, ale dzięki tej konkurencji my, goście, możemy wybierać spośród bardzo dobrych ofert.

About Dagmara Skubisz