Ciekawa propozycja na rodzinne święta

Ocena: 5 out of 5 stars (5 / 5)


Polska tradycja ustanowiła święta Bożego Narodzenia najważniejszymi dniami w ciągu całego roku. Święta te jak żadne inne są szczególna okazją do rodzinnych spotkań i wspólnego spędzania czasu. Jednak w ostatnich latach coraz więcej rodzin decyduje się na spędzenie tego czasu wspólnie, ale poza domem. Popularność zyskują wyjazdy do miejscowości turystycznych nawet tych mniej znanych gdzie można spędzić święta w miłej atmosferze.

Jednym z elementów takiego wyjazdu jest również Wigilia w hotelu. Przygotowania do wigilijnej kolacji rozpoczynają się już na długo przed samymi świętami. Konieczne jest przetestowanie składników tak, aby każda podana potrawa była idealna. Przygotowywany jest również odświętny wystój jadalni. Kolejność podawania poszczególnych dań jest również dokładnie określona ze względu na konieczność zarezerwowania czasu potrzebnego na ukończenie ich przygotowywania i podania. W potrawach przygotowywanych na wigilijną kolację daje się zauważyć coraz więcej czysto lokalnych składników zastępujących te powszechnie dostępne. W czasie kolacji wigilijnej niezależnie od tego, w którym regionie kraju jesteśmy otrzymamy z pewnością klasyczny zestaw dwunastu potraw wigilijnych, który zostanie prawdopodobnie uzupełniony o regionalne specjały przygotowane według przepisu szefa kuchni. Wigilia w hotelu to również sposób na spokojne spędzenie świąt bez nerwowych przygotowań w domu. Korzystając z takiego rozwiązania zyskujemy możliwość naprawdę spokojnego spędzenia świąt z bliskimi osobami. Dodatkowo wybierając hotel w rejonie atrakcyjnym turystycznym możemy poświęcić czas na zwiedzenie najbliższej okolicy oraz poznawanie historii regionu. Miejscowości położone na terenach górskich wielokrotnie w ciągu wieków zmieniały przynależność państwową ich historia jest, więc bardzo ciekawa. Wiele z takich miejsc posiada ciekawe szerzej nieznane zabytki będące dowodami niezwykle ciekawych historii.

Wigilia w hotelu pozwala także na zapoznanie się z tajemnicami pracy hotelowej kuchni. Organizowane są specjalne pokazy przygotowywania wigilijnych potraw w czasie, których chętni mogą spróbować swoich sił w kuchni. Pokazy kulinarne pozwalają jeszcze lepiej docenić kunszt kucharzy przygotowujących wigilijne potrawy. Przezywanie czasu świąt bożego narodzenia daleko od domu w hotelu może być bardzo ciekawym przeżyciem. Poszczególni członkowie rodziny z pewnością znajdą dla siebie interesujące zajęcie w czasie całego pobytu niezależnie od pogody i miejsca.

Na niezapomnianą hotelową Wigilię zapraszamy do Pałac Domaniowski.

About Dagmara Skubisz